PC792E-1C-C1-12C-N-X
RoHS
制造商零件编号:
PC792E-1C-C1-12C-N-X
商品编码:
PC792E-1C-C1-12C-N-X
零件描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 50A 12V
Active
-40°C ~ 125°C
Chassis Mount
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
SPDT (1 Form C)
Non Latching
133.3 mA
12VDC
75VDC - Max
7.8 VDC
1.8 VDC