PC792C-1A-C-12C-RN-X
RoHS
制造商零件编号:
PC792C-1A-C-12C-RN-X
商品编码:
PC792C-1A-C-12C-RN-X
零件描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 12V
Active
-40°C ~ 125°C
Resistor
Socketable
Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
SPST-NO (1 Form A)
Non Latching
168 mA
12VDC
75VDC - Max
7.8 VDC
1.2 VDC