PC793-1A-C2-12S-RN-X
RoHS
制造商零件编号:
PC793-1A-C2-12S-RN-X
商品编码:
PC793-1A-C2-12S-RN-X
零件描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
Active
-40°C ~ 125°C
Resistor, Sealed - Fully
Chassis Mount
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
SPST-NO (1 Form A)
Non Latching
150 mA
12VDC
120VDC - Max
7.8 VDC
1.2 VDC