PC793-1A-P-12S-X
RoHS
制造商零件编号:
PC793-1A-P-12S-X
商品编码:
PC793-1A-P-12S-X
零件描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
Active
-40°C ~ 125°C
Sealed - Fully
Through Hole
PC Pin
SPST-NO (1 Form A)
Non Latching
133 mA
12VDC
120VDC - Max
7.8 VDC
1.2 VDC