PC792A-1A-C-24S-N-X
RoHS
制造商零件编号:
PC792A-1A-C-24S-N-X
商品编码:
PC792A-1A-C-24S-N-X
零件描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 20A 24V
Active
-40°C ~ 125°C
Sealed - Fully
Socketable
Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
SPST-NO (1 Form A)
Non Latching
66.7 mA
24VDC
75VDC - Max
15.6 VDC
2.4 VDC