PC795-1C-C2-12S-N-X
RoHS
制造商零件编号:
PC795-1C-C2-12S-N-X
商品编码:
PC795-1C-C2-12S-N-X
零件描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 80A 12V
Active
-40°C ~ 125°C
Sealed - Fully
Chassis Mount
Quick Connect - Multiple Sizes
SPDT (1 Form C)
Non Latching
150 mA
12VDC
80 A
75VDC - Max
7.8 VDC
1.2 VDC