PC792A-1AA-C1-12S-N-X
RoHS
制造商零件编号:
PC792A-1AA-C1-12S-N-X
商品编码:
PC792A-1AA-C1-12S-N-X
制造商/品牌:
Picker Components
零件描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
产品类别 :
Automotive Relays
Active
-40°C ~ 125°C
Sealed - Fully
Chassis Mount
Plug In, Quick Connect - Multiple Sizes
SPST-NO (1 Form A)
Non Latching
133.3 mA
12VDC
40 A
75VDC - Max
7.8 VDC
1.8 VDC