96PSD-A240W48-MN
RoHS
制造商零件编号:
96PSD-A240W48-MN
商品编码:
96PSD-A240W48-MN
零件描述:
AC/DC CONVERTER 48V 240W
产品类别 :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
Discontinued at Digi-Key
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Industrial, ITE (Commercial)
4.47" L x 2.48" W x 4.93" H (113.5mm x 63.0mm x 125.2mm)
AC or DC
CB, CE, cULus, TUV
240W
1
3 kV
5A
48V
90%
90 ~ 264 VAC
127V
370V