PTRD-1C-12S-T5-X
RoHS
制造商零件编号:
PTRD-1C-12S-T5-X
商品编码:
PTRD-1C-12S-T5-X
制造商/品牌:
Picker Components
零件描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 12V
产品类别 :
Power Relays, Over 2 Amps
Active
-55°C ~ 100°C
Chassis Mount
Quick Connect - 0.187"/0.250"
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
SPDT (1 Form C)
Non Latching
General Purpose
80 mA
12VDC
40 A
300VAC, 110VDC - Max
9 VDC
1.2 VDC