PC730-2C-C1-240A
RoHS
制造商零件编号:
PC730-2C-C1-240A
商品编码:
PC730-2C-C1-240A
零件描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 240V
产品类别 :
Power Relays, Over 2 Amps
Active
-25°C ~ 55°C
Chassis Mount
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
DPDT (2 Form C)
Non Latching
General Purpose
49.8 mA
240VAC
30 A
330VAC, 36VDC - Max
192 VAC
72 VAC