G2R-1A-E-DC12
RoHS
制造商零件编号:
G2R-1A-E-DC12
商品编码:
G2R-1A-E-DC12
制造商/品牌:
Omron Electronics Inc-EMC Div
零件描述:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
产品类别 :
Power Relays, Over 2 Amps
Active
-40°C ~ 70°C
Through Hole
PC Pin
Silver Alloy
SPST-NO (1 Form A)
Non Latching
General Purpose
43.6 mA
12VDC
16 A
380VAC, 125VDC - Max
8.4 VDC
1.8 VDC