280-D40N2XAD
RoHS
制造商零件编号:
280-D40N2XAD
商品编码:
280-D40N2XAD
制造商/品牌:
c3controls
零件描述:
2 Pole, 40A, 120V AC (50/60 Hz)
产品类别 :
Contactors (Electromechanical)
Active
-40°C ~ 65°C
Insulation - Class B
Chassis Mount
Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
DPST-NO (2 Form A)
120VAC
40 A
277VAC - Max
88 VAC
20 VAC