BAS40LT1G
RoHS
制造商零件编号:
BAS40LT1G
商品编码:
BAS40LT1G
制造商/品牌:
Fairchild/ON Semiconductor
零件描述:
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOT23-3
产品类别 :
二极管 - 整流二极管 - 单管
Active
Surface Mount
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
SOT-23-3 (TO-236)
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Schottky
120mA
1 V @ 40 mA
1 µA @ 25 V
40 V
-55°C ~ 150°C
5pF @ 1V, 1MHz