SP4-L2-DC12V
RoHS
制造商零件编号:
SP4-L2-DC12V
商品编码:
SP4-L2-DC12V
制造商/品牌:
Panasonic - ATG
零件描述:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V
产品类别 :
Power Relays, Over 2 Amps
Active
-50°C ~ 60°C
Socketable
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Silver Tin Oxide (AgSnO)
4PDT (4 Form C)
Latching, Dual Coil
General Purpose
25 mA
12VDC
10 A
250VAC, 30VDC - Max
8.4 VDC