APXG160ARA181MF61G
RoHS
制造商零件编号:
APXG160ARA181MF61G
商品编码:
APXG160ARA181MF61G
制造商/品牌:
United Chemi-Con
零件描述:
CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD
产品类别 :
Aluminum - Polymer Capacitors
Active
180 µF
±20%
16 V
-55°C ~ 105°C
General Purpose
Surface Mount
Radial, Can - SMD
0.248" Dia (6.30mm)
0.240" (6.10mm)
Polymer
22mOhm
15000 Hrs @ 105°C
3.3 A @ 100 kHz
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)