RT9058-33GV
RoHS
制造商零件编号:
RT9058-33GV
商品编码:
RT9058-33GV
制造商/品牌:
Score Electronics
零件描述:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-3
产品类别 :
Voltage Regulators - Linear
Active
-40°C ~ 85°C (TA)
Surface Mount
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Fixed
36V
SOT-23-3
100mA
3.5 µA
Positive
3.3V
1
0.5V @ 10mA
70dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)