EKYB630ELL102MK40S
RoHS
制造商零件编号:
EKYB630ELL102MK40S
商品编码:
EKYB630ELL102MK40S
制造商/品牌:
United Chemi-Con
零件描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
产品类别 :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Active
1000 µF
±20%
63 V
-40°C ~ 105°C
General Purpose
Through Hole
Radial, Can
0.492" Dia (12.50mm)
1.634" (41.50mm)
0.197" (5.00mm)
20 mOhms
10000 Hrs @ 105°C
1.8 A @ 120 Hz
3 A @ 100 kHz