EKXG251ELL470MK20S
RoHS
制造商零件编号:
EKXG251ELL470MK20S
商品编码:
EKXG251ELL470MK20S
制造商/品牌:
United Chemi-Con
零件描述:
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL
产品类别 :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Active
47 µF
±20%
250 V
-40°C ~ 105°C
General Purpose
Through Hole
Radial, Can
0.492" Dia (12.50mm)
0.787" (20.00mm)
0.197" (5.00mm)
10000 Hrs @ 105°C
390 mA @ 120 Hz
975 mA @ 100 kHz