EMVY500ADA470MF80G
RoHS
制造商零件编号:
EMVY500ADA470MF80G
商品编码:
EMVY500ADA470MF80G
制造商/品牌:
United Chemi-Con
零件描述:
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
产品类别 :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Active
47 µF
±20%
50 V
-55°C ~ 105°C
General Purpose
Surface Mount
Radial, Can - SMD
0.248" Dia (6.30mm)
0.303" (7.70mm)
600 mOhms
1000 Hrs @ 105°C
68 mA @ 120 Hz
170 mA @ 100 kHz
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)